czwartek, 29 lipca 2010

Badania profilaktyczne

1. Poproś swojego lekarza o wypisanie skierowania. Nie ma prawa ci odmówić. To nieprawda, że istnieją jakiekolwiek limity. Ilość badań profilaktycznych jest nieograniczona. O ich przyznaniu decyduje wyłącznie stan zdrowia pacjenta.

2.Zapytaj w placówkach służby zdrowia (również prywatnych) o możliwość wykonania bezpłatnych badań przesiewowych. Jeśli spełniasz określone kryteria wieku i płci, zostaną one wykonane za darmo. Kiedy w Polsce zostanie wprowadzony program badań przesiewowych (być może nastąpi to już niedługo), zaproszenie na takie badania będziesz dostawać pocztą do domu.

3.Pytaj w placówkach służby zdrowia, także prywatnych, o akcje bezpłatnych badań.

4.Zainteresuj się, czy w twojej firmie nie są organizowane bezpłatne badania profilaktyczne dla pracowników. Obecnie to rzadkość, jednak czasami tak się zdarza.

5.Miej oczy i uszy szeroko otwarte. Co jakiś czas w prasie pojawiają się ogłoszenia o bezpłatnych badaniach profilaktycznych, organizowanych np. przez firmy farmaceutyczne. Czytaj ogłoszenia na przystankach i słupach, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Mogą się na nich pojawić ogłoszenia, np. o przyjeździe mammobusu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz